GM EVGENY MIROSHNICHENKO İLE EĞİTİM KAMPI (5-8 ARALIK 2014)

Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü ile kardeş öğrenci kulübümüz olan Atatürk Üniversitesi Satranç Kulübü’nün organize ettiği satranç eğitim kampı  5 – 8 Aralık 2014 tarihlerinde  Türkiye Satranç Federasyonu’nun da katkılarıyla Erzurum da gerçekleştirildi.

Kampa eğitmen olarak,  Satranç A Milli Takımı antrenörü GM Evgeny MIROSHNICENKO ve Milli Takım antrenörlerimizden Doğa Cihan GÖKSEL katıldı. Üç gün boyunca Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü Takımı ve Atatürk Üniversitesi Satranç Kulübü(öğrenci kulübü) üyelerine ders veren GM Evgeny MIROSHNICENKO satranç sporuna ilgiyi arttırmak amacıyla 6 Aralık akşamı 20 satranç sporcusuyla simültane(aynı anda) maç yaptı.

Son akşam konukevinde Milli Takım antrenörlerimiz  onuruna verilen yemekte  Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet TAKKAÇ  Milli Takım antrenörlerimizi konuk etmekten gurur duyduklarını, bu kampın öğrencilerimize çok yararlı olduğunu ve yeni ufuklar açtığını belirterek kendilerine ve Türkiye Satranç Federasyonu’na çok teşekkür ederek, plaket verdi. GM Evgeny MIROSHNICENKO da yaptığı konuşmada; Atatürk Üniversiteli gençlerin önlerinin açık olduğunu ancak çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Geceye, Sena METİN Hocamız, satranç şube sorumlumuz Uzm.Deniz İPEKTEN ve eşi ile  Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü Satrançcıları ve Atatürk Üniversitesi Satranç Kulübü(öğrenci kulübü) üyelerinin tamamı katıldı.